Liturgia Słowa

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Parafia pw. Św. Wojciecha Bp Męczennika w Trzcielu

Jasełka w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu 2015

 

21 grudnia uczniowie Zespołu Edukacyjnego przedstawili jasełka zatytułowane „Wigilijna ulica”.  Scenariusz przedstawienia jasełkowego osadzony został w czasach współczesnych, jednakże nie zabrakło w nim symboliki Betlejem – narodzin Zbawiciela, towarzyszących wydarzeniu pasterzy oraz podążających za gwiazdą Trzech Króli. Na scenie nie zabrakło miejsca dla odrobiny humoru, jak i pewnej dozy refleksji. Na końcu  wszyscy śpiewali kolędy. Spektakl został w tym roku  przygotowany i wyreżyserowany przez ks. Dominika Palkija.


"Ludzie z betonowego chodnika, wszyscy samotni.....  mijamy się pospiesznie, potem zapominamy. Ułamki sekundy - tysiące twarzy - miliony smutków, miliony miłości i samotności ... Jestem jednym z przechodniów....
Podziel się ze mną w mojej samotności chlebem powszednim  - obecnością zapełń nieobecne ściany - bądź drzwiami, nade wszystko drzwiami, które można otworzyć na oścież................." 

Jasełka kończyły życzenia, jakże trafne dziś, w  czasach ciągle narastającego konsumpcjonizmu:  

Życzymy Wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka. Błogosławionych Świąt! 

Autor: IW
 

Sukces Con Animy

Kolejny sukces Con Animy na Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej TRZEBIATOWSKA CECYLIADA 2015   II miejsce dla Con Animy na XI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej...

Jasełka w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu 2015

Jasełka w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu 2015

Jasełka w Zespole Edukacyjnym w Trzcielu 2015   21 grudnia uczniowie Zespołu Edukacyjnego przedstawili jasełka zatytułowane „Wigilijna ulica”.  Scenariusz przedstawienia...